Poctivo už od začiatku

Autor: Peter Markovič | 13.2.2012 o 16:13 | (upravené 13.2.2012 o 16:33) Karma článku: 8,69 | Prečítané:  853x

Prečo sme dali podanie na prešetrenie registrácie politickej strany 99%? Pretože to považujeme za našu občiansku povinnosť, a tiež napĺňanie odkazu politiky Ivety Radičovej, ku ktorému sa Nová Generácia hlási.

Slovenská spoločnosť dostala v posledných pár mesiacoch riadne zabrať. Spravodajské hry, gorily, sasanky, a možno nás čakajú aj ďalšie zvieratká, ktoré vytvárajú v spoločnosti stav apatie, nechuť a odporu ku všetkému, čo súvisí s politikou. Ja sám, hoci som politik, už veľakrát nemám síl čítať všetko, čo na mňa skáče z internetu či médií. Ak ľudia volajú po zmene, majú v niečom pravdu, žiadne iné vyústenie súčasnej situácie asi nie je možné. Ale vedia ľudia, protestujúci na ulici, ako má táto zmena vyzerať?

Slovenská politika potrebuje nové myšlienky a poctivosť presadzovať ich už od začiatku

A preto sme my v Novej Generácii presvedčení, že na presadzovaní nových myšlienok v slovenskej spoločnosti nemôžu stáť strany, ktoré porušujú zákon už od svojho vzniku, a do parlamentu sa dostanú možno podvodom. Potom, čo sa v médiách riešia rôzne kauzy, sú ľudia tak zahltení, že informácia o možnom falšovaní podpisovej listiny pre registráciu politickej strany strany 99 % - občiansky hlas, nikoho ani zo stoličky nepozdvihla. My sme sa rozhodli podať podnet na prešetrenie registrácie, pretože to považujeme za našu občiansku povinnosť, a tiež napĺňanie odkazu politiky Ivety Radičovej, ku ktorému sa Nová Generácia hlási.

Odkaz Ivety Radičovej

Práve premiérka Radičová spustila vlnu zmien v slovenskej spoločnosti, či už zavedením povinného zverejňovania zmlúv na internete (ako jedného z nástrojov k lepšej kontroly verejných inštitúcií), alebo aj svojim štátnickým prístupom ku kauze Gorila. Do slovenskej politiky musia prísť nové myšlienky a poctivosť od začiatku ich presadzovania. Väčšia transparentnosť sa aj vzhľadom na aktuálne gorily či sasanky nemôže stať len volebným sloganom, ale cieľom novej generácie politikov. Po úspešných ekonomických reformách, ktoré pomohli Slovensku ešte stále ustávať zúriacu krízu, nepotrebujeme len druhé kolo takýchto reforiem. Potrebujeme k nim pridať aj nový rozmer – obnovenie dôvery ľudí v politikov a politiku ako takú.

Ak sa Vám príspevok páčil, prosím, zahlasujte zaň na vybrali.sme.sk. Ďakujem :)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?